| Xerxess97 a întrebat:

Salut la toata lumea. Voi de cate ori lucrati bicepsul si pieptul pe saptamana? si cat de des este indicat?

11 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

O fata pe saptamana, daca iti doresti sa realizezi ceva din sportu asta

| baru a răspuns:

Sall! De regula, pieptul se lucreaza cu tricepsul! dar, pieptul este indicat sa se lucreze de doua ori pe saptamana. Si asta in finctie de masa sau fibrare. Tricepsul la fel. Dar....la sfarsit de saptamana ambele trebuiesc incalzite pentru antrenamentul urmator. Pa!

| Cosmin86 a răspuns:

Biceps si piept, grupele cocalarilor laughing

Marea grija, sa pui accent pe biceps si piept, ce stupid happy

| Xerxess97 explică (pentru Cosmin86):

Poi da ma "culturistule perfect" daca am doar 2 gantere de 10 kg..si cu alea fac de cateva luni..nu am aparate delea sau bara zet sau alte din astea

| boyboyplayboy99 a răspuns (pentru Xerxess97):

Man,cu 2 gantere de 10 kg poti lucra tot tricepsul,tot bicepsul,tot pieptul,gambele,coapsele, tot antebratul, tot umarul si trapezul... Pe scurt, toate grupele in afara de spate si abdomen(pe care le faci fara greutati). Invata sa te descurci cu ce ai, eu cu 2 gantere(reglabile) am lucrat toate grupele musculare 1 an, apoi am primit un aparat, o bara Z, un extensor etc. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Xerxess97):

Uite :
http://www.getfit.ro/......acasa.html

2 gantere si propriul corp, ce poti face, de cate ori pe saptamana, etc.

| Voidwithin a răspuns:

O data pe saptmana.

| cristi1505 a răspuns:

O data pe saptamana se lucreaza ambele grupe.Eu de exemplu lucrez pieptul o data pe saptamana dar bicepsul de 2 ori.Nu e bine cum fac bicepsul dra asa m-am obisnuit.

| luisanamy a răspuns:

De 3 ori pe saptamana. Nu vreau sa exagerez.

| cristi1505 a răspuns (pentru luisanamy):

Sigur exagerezi.Ambele grupe se lucreaza o data pe saptamana.

| FuriousMadalin96 a răspuns:

O data pe saptamana, o data si bine.