| An0nnimul a întrebat:

Salut la toti imi puteti spune si mie ce fel de exercitii sa fac ca sa-mi dezvolt masa musculara a pieptului, bratelor, picioarelor, spatelui si ce ar trebuie sa mananc si de cate ori pe zi sa mananc, pai sa va zic detalii despre mine am 14 ani 1, 70 si ceva m nu stiu sigur cat am da de 1, 70 trec si am 60kg.La picioare nu cred ca e cazul sa fac asa de multi muschi ca is in fiecare seara la fotbal de la 4 si pana la 8:30 cam asa sau mai mult. FUNDA!

6 răspunsuri:
| anonim_4396 a răspuns (pentru onasis1961):

Http://www.culturism.ro
FUNDA?
AICI E TOT CE TREBUIE SA STI.

| onasis1961 a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul vrea un corp frumos dezvoltat! Nu vrea să fie culturist!

| Cosmin86 a răspuns (pentru onasis1961):

Nu o sa arate ca aia care practica culturismul, aia baga 3-4 kg de carne pe zi + multe altele. Dar mancand cum scrie pe site-ul ala si antrenandu-se asa poate ajunge sa aiba un corp dezvoltat frumos.

| Pauluk a răspuns:

Buna!
1.Pentru piept: incearca sa faci flotari
2.Pentru brate:
*Biceps: tractiuni cu priza ingusta si cu palmele spre tine.
Daca ai gantere poti incerca si cu ele.
*Triceps: cu flotari(flotarile lucreaza 80% piept si 20% triceps, deltoid).
*Deltoid: la fel cu flotari...
3.Pentru picioare: genuflexuni
4.Pentru spate: tractiuni cu priza larga si cu palemele spre tine.
Ca sa se puna muschi pe tine trebuie sa ai in primul rand o alimentatie buna care consta in proteine:carne,lapte,branza, oua si carbohidrati: orez, paste, peste, quinoa.
Si ar trebui sa mananci de vreo 5-6 ori pe zi, dar noi toti stim ce este aproape imposibil iar de aceea eu ti-as recomanda sa iti iei niste proteine.
Bye!

| An0nnimul explică:

Mai astept inca raspunsuri sa voi vedea pe urma.Ok?