| BogdanFRD a întrebat:

M-am apucat de alergat, voi face acest lucru timp de 2-3 luni,poate chiar mai mult,abia am inceput,alerg peste un Km,intrebarea mea este urmatoarea, daca alerg slabesc? Pentru ca eu nu vreau sa slabesc.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la orice activitate sportiva slabesti, insa un km e putin pentru organism ca sa arda foarte multe calorii

| AntrenorFitness a răspuns:

Da, slabesti.
Alergarea consuma multe calorii. Daca vrei sa iti pastrezi masa musuclara si sa arzi doar grasimea, sa faci definire, iti recomand Glutamina, aminoacizii BCAA si proteina.

| Cezar2014 a răspuns:

Va trebui sa compensezi mineralele si vitaminele consumate in procesul arderilor metaqbolice.

| Cezar2014 a răspuns:

Doar cred ca nu ai nimic impotriva daca vei da jos ceva sunci... ai fi primul caruia sa-i para rau.

| Cezar2014 a răspuns:

Masa musculara nu vei pierde daca te vei hrani echilibrat dar in schimb iti vei defini picioasrele, abdomenul...

| crystyanshyness a răspuns:

Da slabesti si asa dar cel mai mult pentru a slabi in zona abdomenului sunt recomandate abdomenele