| Alle9044 a întrebat:

Buna,TPU! happy
Vreau foarte mult sa slabesc, in special la picioare, desi stiu ca atunci cand slabesti, o faci in tot corpul, nu intr-o zona anume.
Astazi m-am apucat de alergat, dar imi e foarte greu. Alerg 3 minute, fac pauza, alerg inca 3-4, fac pauza.
Spre finalul serii am observat ca incepusem sa alerg mai mult timp, fara acea "pauza".
Chiar slabesti cu aceasta metoda? Adica, am 48 kg si as vrea sa slabesc macar 1 kg. In cat timp voi reusi? Cate minute sa alerg pe zi? Cu pauze, fara? Detalii daca se poate.
Va rog sa raspundeti serios, daca se poate doar cei care ati alergat, si care ati reusit sa slabiti remarcabil. Nu vreau "din auzite", pentru ca asa am gasit si pe internet.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu cat de importante sunt pauzele atunci cand alergi dar eu am alergat fara ele timp de doua saptamani in fiecare seara cate o jumate de ora si chiar am avut rezultate

| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Cea mai buna metoda sa slabesti este un regim alimentar sanatos. Renunta la dulciuri si mananca proteine cateva zile. Doar proteine. Asa vei da jos rapid. Fa miscare. Alearga, dar cauta pe internet si exercitii pentru zona pe care doresti sa o lucrezi.
Incearca si bicicleta. Sau rolele. Rolele tonifiaza si lucreaza toti muschii din picioare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru iiSceneXX):

"doar proteine" ti se pare sanatos?

Tu GANDESTI inainte sa vorbesti?

| iiSceneXX a răspuns (pentru Cosmin86):

Da draga, gandesc. Si stiu mai multe ca si tine, din moment ce TU vorbesti fara tine.
Eu am zis sa mananci sanatos si sa tii cateva zile de proteine.
Pt ca asa e in mare si dieta Dukan. Si cunosc multe exemple care au slabit inte 20 si 50 de kg, si sunt mai sanatoase ca si inainte. De aia ti-am zis, nu are sens sa tii cura pentru putine kg, de aia sa tii cateva zile de proteine. Asa ca, ia-o mai usor genius

| Cosmin86 a răspuns (pentru iiSceneXX):

Dieta dukan = mare TAMPENIE, periculoasa pentru sanatate ( au dat si la tv )

cel mai bine mananci sanatos, mancand ZILNIC de toate ( fara zile doar proteine sau mai stiu eu ce )

| iiSceneXX a răspuns (pentru Cosmin86):

laughing Ma amuzi! Esti atat de... nu imi permit sa te jignesc.
Esti indoctrinat de tot ce se spune la tv! Nu e adevarat. Hai sa luam toate zvonurile in considerare. Cum ar fi?
Mereu vor exista niste idioti care n-au fost capabili sa tina dieta, si sa comenteze ca ea e gresita.
Te asigur eu, si la fel si multi care au tinut dieta, ca sunt mai sanatosi ca si inainte! Si citeste cu atentie dieta, sa vezi ce inseamna, si cum se tine, apoi comenteaza. Nu vorbi fara tine! E o metoda buna si usoara sa scapi de kg nedorite.
Mai bine promovezi medicamentele-chimicalele? Bine, traieste in lumea ta, apoi mira-te ca esti gras, si bolnav.

| Seby1994 a răspuns:

Alearga 30 de minute in fiecare DIMINEATA, fara pauze daca se poate(alearga la o viteza constanta la care sa simti ca poti alerga km intregi), iar seara maseaza-ti muschii.

| Justrollin a răspuns:

Ce ai vazut tu ca e periculos in dieta asta e acel lucru ca doctoru` care a inventat aceasta dieta mai recomanda si diverse pastile, ca au tinut astia diete doar cu proteine n-au nici pe dracu stai linistit, dar sunt de acord cu tine, sport+alimentatie cea mai sanatoasa metoda de slabit.

| moonlightinparis a răspuns:

La 48 de kg nu mi-as face griji uita de cura sau dieta poti doar sa incerci sa iti tonifiezi corpul alergarea e o metoda foarte buna incearca sa alergi 30-40 de minute pe zi fara pauza intr-un mod lejer, poti merge si la sala sau la fitness si incearca sa ai un regim alimentar sanatos si echilibrat happy