| MrQuestion69 a întrebat:

M-am apucat de parkour de ceva vreme. Imi reusesc cateva scheme dar daca vreau sa fac Front Flip efectiv ma blochez, ca imi este frica sa nu ma lovesc la spate sau la cap.
Stiti cumva ce as putea sa fac, ca sa imi treaca aceasta frica?

Dau funda, la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| xNNNrot a răspuns:

Salut. Incearca sa faci pe saltele sau pe ceva moale pana o sa-ti reuseasca de mai multe ori ( o sa dureze ceva ), apoi vei prinde curaj sa-l faci si normal.

2 răspunsuri:
| BananaSuparata a răspuns:

Parkour sau freerun?
Invata diferentele mai intaiwinking

| Andreyok a răspuns:

Incearca intai front flip pe maine si cap si dupa soar pe maine, apoi in final pe cap sau fara nimic. Poti sa cazi controlat de cateva ori sa vezi ca nu e chiar asa rau.