| SpikLo a întrebat:

Ma confrunt cu o problema de ceva timp! Am 68 kg si 1.72 si am grasime doar pe abdomenul inferior. La picioare/piept/brate nu am grasime deloc. Antrenamentul meu la sala este asa:
luni-piept biceps
marti-picioare
miercuri-cardio
joi-spate triceps
vineri-umeri
sambata-cardio
In zilele cand fac brate piept etc. lucrez normal cu greutati pentru a nu pierde masa. Am renuntat la sucuri fast food prajeli. Mananc doar: pui la gratar piure orez peste legume si fructe!
Ca supliment doar whey gold standard 2 cupe pe zi. Fac cardio mananc destul de sanatos dar dupa 2saptamani la partea abdomenului inferior nu este nici macar o mica diferenta. Ce sa mai fac? Nu vreau un 6pack ci doar sa fiu mai plat sa nu mai am grasime in acea zona. Ce suplimente sa iau pentru slabit sau ce sa fac? Astept parerile voastre!

4 răspunsuri:
| IrinaMihaela15 a răspuns:

Dupa parerea mea, il loc sa dai banii pe sala de fitness sau pe suplimente alimentare sau pe cine stie ce fructe si legume tropicale, mai bine ai manca cum poti si ceea ce iti e pofta cu moderatie si in fiecare dimineata (sau seara cand e mai cald afara) sa alergi prin oras (eventual sa-ti planifici un traseu din timp) si sa faci abdomene cel putin o data pe zi, atat cat poti si cat simti nevoie. Este o prostie sa crezi ca sala de fitness, fructele exotice si suplimentele alimentare (sau chiar infometarea) te-ar ajuta mai mult decat daca ai avea un stil de viata sanatos, facand multa miscare si consumand alimente in mod echilibrat si moderat. Alergatul lucreaza toti muschii corpului (de la gat in jos) iar abdomenele te ajuta sa dai burta jos. Sper ca te-am ajutat.

| SpikLo explică (pentru IrinaMihaela15):

Inca nu este vreme de alergat pe afara. Alerg la sala. Mai exact fac banda. Eu stiam ca abdomenele doar iti intaresc abdomenul si atat.

| CristiMC a răspuns (pentru IrinaMihaela15):

Cum lucrezi tu bicepsul, spatele, pieptul, trapezul superior, trapezul, antebratul prin alergat? Alergi in maini? Daca ai face abdomene in fiecare zi nu o sa cresti, deorece nu.i acorzi odihna sa se refaca.

| CristiMC a răspuns (pentru SpikLo):

Prin abdomene il stimulezi, iar acasa prin mancare si odihna acesta creste. Odata dezvoltat acesta se si intareste fata de cum il aveai la inceput.