| SergiuStefan99 a întrebat:

Salut mă numesc sergiu am 17 ani și fac sport de 3 ani mai exact canotaj.
As vrea să mă apuc de sală și să iau ceva suplimente,am 1, 83 și 68 de kg.
Whey line pro mass de la pro nutrițion combinat cu creatină este bun? sau să iau un gfx 8?

1 răspuns:
| immortalfaith a răspuns:

Gfx 8 e foarte prost (parerea mea), iar creatina te ajuta foarte putin
Ce iti recomand : ON serious mass cu cioco (dar e mai scump, iar de obicei gainerele au si ceva creatina, asta contine.)
Iti recomand serious mass pentru gust, din moment ce majoritatea gainerelor au un gust de nisip si nici nu se dizolva prea bine
Oricum, suplimente inseamna sa mananci, si pe langa mancare sa suplimentezi cu ceva.
Nu sta in baza suplimentelor, mai bine cheltuiesti banii pe 6 mese de calitate + gustari si in timp te si ingrasi