| Sasukesmecherul a întrebat:

Salut TPU!
Am 16 ani si vreau sa ma apuc si eu de sala, trebuie sa folosesc suplimente precum creatina si whey protein? Sau este suficient sa mananc sanatos si sa fiu consistent.

Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

Lasă abureala, dă fundă laughing big grin

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Eu am tot luat proteine, creatina, pre workout etc pe parcursul timpului în care am făcut sală și nu au avut mare efect. Deci daca nu luam cred că aveam același rezultate și mai economiseam și niște bani.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Eu aș începe fără, pentru primele 6 luni. Mănânci sănătos, cu proteine multe. Dacă nu îți place rezultatul după 6 luni, atunci poți să consideri și suplimente.
Dar la vârsta ta, fiind încă în creștere, nu cred ca ar fi cazul să iei creatină și proteine.

| Sasukesmecherul explică (pentru MihaiSpeedster):

Mersi de sfat bro

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru Sasukesmecherul):

Lasă abureala, dă fundă laughing big grin

| Alexarosculesei123A a răspuns:

Poti incepe cu alimenmtatie sanatoasa
dar nu poti doar din alimentatie sa suplimentezi proteina si creatina
deci iti recomand si suplimente
eu cumpar suplimente de aici https://bit.ly/3btz8r2