| florinrazvan a întrebat:

Salut mama are 1.72 iar tata 1.75 eu am 1.76 j varsta de 17 ani daca ma duc la inot o sa mai cresc in inaltime? dau fundita

Răspuns Câştigător
| denii08 a răspuns:

Buna! Eu am practicat inot timp de un an si am crescut aproape 8-9 cm! Inotatul m-a ajutat sa cresc si sa imi musculezi corpul adica sa ai o silueta de invidiat! Dar daca vrei sa mai cresti trebuie sa practici minim 2 ora pe saptamana de preferabil de 2 ori cate 1 ora. Sper ca te-am ajutat!happy

| florinrazvan explică (pentru denii08):

Mersi mult o sa ma duc de 3 ori pe saptamana la inot multumesc, daca vrei florynrazvan este id meu daca vrei sama ajuti sami spui mai multe osati raman dator! oricum multumesc mult

6 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Chair daca faci vreun sport sau nu, inca esti in crestere pana la 23 de ani cel putin! oricum ai o inaltine foarte buna, nici sa ajungi al 1.90 nu cred ca o sa-ti convina, undeva la 1, 78-1, 81 e mai mult decat suficient! bafta!

| rutanklan a răspuns:

Da. Inotul stimuleaza cresterea. Si pana la 22 de ani o sa tot cresti in inaltime, nu mult (depinde de ce faci).

| Nutemaiholba a răspuns:

Maxim daca mai cresti vreo 5 cm[maxim] altfel nu

| CodrinValentin a răspuns:

1 zi de SPORT = 1 zi de viata in plus ( asa se zice)
P.s : Fratele meu avea 1.67 si in 1-2 luni de inot si sport a crescut 9 cm. acum depinde si ce anume faci la inot.
P.s.s Incearca sa faci gimnastica in apa.

| FunKySmiLe4u a răspuns:

Nu prea cred ca ar trebui sa mai cresti, esti mai mare decat parintii tai. Daca vrei sa te inalti du-te la inot, baschet, volei sau sa alergi. Daca esti grasut poti sa dai cateva kg jos, grasimea te face mai micut.