| Adrick a întrebat:

Salut.nu demult am inceput sa frecventez sala de forta! cum credeti in cit timp voi putea vedea rezultate. 2-4 luni///? si c-am cit trebuie sa ma ocup in sala 1:20 sau mai mult?
60kg
177 cm

Răspuns Câştigător
| Eduard a răspuns:

Salut!

Esti un tip ectomorf (tip somatic ectomorf), deci slab si vei depune foarte greu masa musculara. In 2-4 luni abia daca te vei acomoda cu sala. Trebuie macar un an de lucru pentru a depune vreo 5 kg. Alimentatie bogata in proteine si carbohidrati plus ceva suplimente nutritive (weight gainere, MRP, amino acizi si vitamine). La inceput nu depasi o ora, dupa cateva luni poti ajunge sa lucrezi intens pana la 1:30. O grupa de muschi maxim pe zi si 4 exercitii a cate 4 serii, cu 6-10 repetari. Alte intrebari, mesaj. Sala de forta/body-buildingul e un stil de viata, se practica pe durate lungi de timp si nu vei avea rezultate ortodoxe (si nici sanatoase) in perioade scurte.

Multa bafta!