| EuNebunul a întrebat:

Salut oameni, de curand m-am apucat de sala si vreau sa stiu daca e ok programul la care m-am gandit:
Luni: piept, biceps
Marti:picioare
Miercuri:spate, triceps
Vineri:umeri, trapez
Joi, sambata, duminica pauza

De asemenea ma gandeam sa antrenez si abdomenul luni, miercuri si joi. Astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Programul e bun, e programul clasic de incepatori.

Abdomenul ai putea sa-l faci doar luni, maxim luni si joi, de 3 ori / saptamana nu ai de ce.

6 răspunsuri:
| anonimguy3 a răspuns:

Nu prea inteleg programu sincer... Membrele de obicei se fac ultimele.

Uite programul meu:

Luni: Piept, Umeri

Marti: tot spatele inclusiv trapezul.

Miercuri: picioare

Joi: brate (triceps, biceps, antebrat)

Vineri: abdomen

Eu nu prea fac abdomen pentru ca nu am grasime pe burta pentru ca sa o dau jos. De obicei abdomenul il fac cei cu burta, pentru ca e mai usor asa, dar nu zic sa nu faci ca sa-l dezvolti si pe el, dar daca n-ai burta nu se prea vor vedea rezultate imediat. Daca nu faci abdomen poti lasa ziua de miercuri zi libera si joi si vineri sa faci picioare si brate.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Ca sa te ajut cauta pe youtube canalul Totul despre steroizi. Acolo gasesti tot ce vrei, exlicat foarte in detaliu si sunt si antrenamente foarte smechere
Si are si antrenament pentru incepatori si cu dieta!

| VictorL a răspuns:

Bună! Fac de un an și ceva sală, și tot am un plan cât de cât bine gândit, mi l-a recomandat un bun antrenor.
La tine în program lipsește burta, ceea ce este ceva important.
Uite eu de ex. văd rezultate foarte bune, și fac așa:
Luni: Biceps și piept.
Marți: Triceps, umeri, trapez și spate (pentru că mușchii îs cam dintr-o categorie)
Miercuri: Picioare și burtă.
și joi, vineri și sâmătă poți repeta la fel ca luni...
adică:
Joi: Piept și biceps.
Vineri: Triceps, umeri, trapez și spate
Sâmbătă: Picioare și burtă.
Iar duminica lasă să fie zi liberă.
Sfatul meu este să faci și sâmbăta dacă ai timp și posibilitate și dacă vrei să vezi rezultate, dar dacă nu ai timp, atunci poți folosi planul tău, e bunișor, doar că ar trebui să incluzi și burta(abdomenul) în program!winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru VictorL):

Spate in aceeasi zi cu triceps si umeri...
Piept si biceps de 2 ori pe saptamana...

Antrenorul tau e COMPLET IDIOT? Sau i-ai schimbat tu programul?

| EuNebunul explică:

Dar daca as face abdomen tot marti alaturi de picioare?

| Cosmin86 a răspuns (pentru EuNebunul):

Poti si asa.