| CristyBv a întrebat:

Pana o sa am acces la o sala, pentru un incepator, am zis sa fac urmatoarele: dimineata, 90 genoflexiuni in 3 serii, 5-10 flotari pe serie ( 3 serii ),, am doua greutati, destul de grele, fac ridicari 20 cu o mana 20 cu alta pe serie ( 3 serii ), mai fac ridicari pentru umar de jos in sus cateva, cate pot, dupa aceea fac cateva tractiuni, cate pot, adica intre 3-5, fac vreo 2-3 serii. Apoi mai fac cateva flotari si dupa aceea 3 serii de cate 20 de abdomene fiecare. Iar seara mai fac cateva flotari, iar 3 serii de ridicari cu greutatile si inca 3 serii abdomene. Asta in fiecare zi, si sa mai spun ca in fiecare zi merg la bazin 1 ora. E bine ce fac? Sa fac pauza in weekend? Ce sfaturi puteti sa-mi dati. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ce astepti mai exact? ti s-a explicat deja.

Sper ca la sala o sa faci 1 grupa / saptamana, si maxim 2 grupe pe antrenament.

Ca daca o sa te atnrenezi la fel de prost cum faci acasa, nu o sa ai rezultate.

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu e ok.

intr-o zi concentreaza doar pe exercitii de picioare, urmatoarea zi doar exercitii de piept, apoi doar exercitii de spate, etc.

intr-o zi faci un singur antrenament, unde te concentrezi pe o singura grupa.

| TheDarkDragon a răspuns (pentru Cosmin86):

Uite, de data asta suntem de acord...

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Ok

| TheDarkDragon a răspuns:

Cum spunea colegul meu drag cosmin, nu e ok, da, trebuie sa te bazezi pe o singura grupa.Adica azi faci exercitii pentru picioare, maine brate si asa mai departe.Bazinul nu are nimic, dar ce varsta ai?

| TheDarkDragon a răspuns:

Ca eu am 14 ani si deja merg la sala.Bine nu merg des, numa o data/ de 2 ori pe saptamana, si ma rog, nu lucrez cu greutati mari, ca cica poti sa stacmezi.

| CristyBv explică:

Am 16 ani. Si da, o sa merg in maxim 2 saptamani la sala. Mai astept si alte raspunsuri.

| CristyBv explică (pentru Cosmin86):

Iti dai seama ca nu ma duc de capul meu, o sa ma interesez inainte ce si cum. Multumesc!

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristyBv):

Eventual vorbeste si cu instructorul de acolo.

in plus te poti documenta de aici :
www.getfit.ro
www.culturism.ro

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristyBv):

Ce astepti mai exact? ti s-a explicat deja.

Sper ca la sala o sa faci 1 grupa / saptamana, si maxim 2 grupe pe antrenament.

Ca daca o sa te atnrenezi la fel de prost cum faci acasa, nu o sa ai rezultate.