| Nathalie18 a întrebat:

Pot lua arzatoare de grasime in combinatie cu whey protein? Vreau sa slabesc dar vreau sa inlocuiesc o masa cu un shake proteic ca nu imi permite programul sa mananc ceea ce ar trebui la amiaz..si nu as manca fast food sau alta chestii nesanatoase doar sa zic ca mananc mancare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva, biologic vorbind totul tine de rata metabolica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca slabeau toti asa, cu prafuri si pastile, nu se mai ducea nimeni la sala, sau sa tina regim, sau sa isi ia antrenor de fitness, sau nutritionist.
Nici astea nu sunt 100% safeproof, ca sunt si nutritionisti si antrenori de fitness praf, care nu stiu ce fac.
Nu poti sa iei 2 pastile, si sa stai cu curu in fotoliu toata ziua, si sa crezi ca vei slabi happy trebuie sa depui efort, nu confort, happy
daca ar fi fost asa, dadeau faliment salile de fitness si forta happy

| Nathalie18 explică (pentru anonim_4396):

Cine a zis ca nu merg la sala? Tocmai de accea intrebam de whey protein etc.

| debarasator63 a răspuns:

Nu te sfatuiesc, iti distrugi celula hepatica cu chimicalele astea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru debarasator63):

Stii macar despre ce e vorba? De cand suplimentele cu proteina din zer (whey protein = proteina din zer) iti afecteaza ficatul? DE CAND?

| debarasator63 a răspuns (pentru Cosmin86):

Toate au chimicale in ele...asta ca sa stii si tu

| Cosmin86 a răspuns (pentru debarasator63):

Ca mancarea din comert n-are laughing

Sunt multi oameni care au folosit peste 40 de ani suplimente pentru sportivi si la 72 de ani au patratele si inca se antreneaza, comparativ cu batranii din Romania care la 70 de ani abia se tarasc si stau cu pumnu de pastile dupa ei.

| Bebelusha_Daniela_1991 a răspuns:

Buna, te rog contacteaza-ma pentru a discuta mai multe despre acest subiect.Eu te pot ajuta!

| Bebelusha_Daniela_1991 a răspuns:

Buna, te rog contacteaza-ma pentru a discuta mai multe despre acest subiect.