| AndrewApple a întrebat:

Salut, peste o luna am probe sportive pentru academia militara, deci am nevoie de un program de antrenament pentru forta, doresc sa le fac acasa, nu am timp sa merg la sala, mai vreau si un program prin care pot sa-mi maresc rezistenta la alergat, as dori sa se imbine aceste 2 programe si sa formeze unul bun. Cel mai bun raspuns primeste funda, as dori sa vorbeasca doar cei care au ceva ani in spate de facut exercitii/sala.

Răspuns Câştigător
| CORE55 a răspuns:

Pentru alergat iti trebuie sprint-uri, astfel vei obtine o rezistenta mai buna. Pentru forta iti recomand tractiunile complete, dupa parerea mea, tractiunile sunt cele mai bune atunci cand vrei sa iti cresti forta. Flotarile sunt foarte eficiente atunci cand vine vorba de forta, bineinteles sa le faci si corecte. O alta metoda pe care am folosit-o eu este urcatul pe o sfoara. Iei o sfoara, o legi de o creanga, teava ceva mai rezistenta(sa nu cada cu tine) iar dupa incerci sa te urci cu ajutorul ei pana sus. Un alt exercitiu ar fi genuflexiunile, da sa le faci si corect. Ultimul exercitiul ar fi muscle up, daca ai o bara dreapta, sau o creanga mai rezistenta,... nu mai stau sa iti explic cum se executa, poti gasi tutorial pe net. Bafta si succes!

2 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Cam tarziu daca tu pana acum nu ai facut nimic sa cresti in forta.
Porcul nu se ingrasa in Ajun.

| NelsonM a răspuns:

Adevarat doat cu bulan intri... iti trebuia vreo 2 luni de antrenament inainte si eu stiu ce zic ca tot la armata dau