| nick2013 a întrebat:

Poate ca suna un pic ciudat dar vreau sa va spun ca am o mica "problema". Joc fotbal de cand ma stiu, iar prietenii mei imi spun ca joc destul de bine, dar cateodata mai jucam cu cei mari. E aici e problema, cand am mingea la picior, pur si simplu ma pierd, numai stiu ce sa fac cand stiu ca toti se uita la mine, parca am un zid in cap care nu ma lasa sa joc cum stiu eu. Spuneti-mi si mie ceva de treaba asta.

Răspuns Câştigător
| AdinaELA a răspuns:

Buna! Atat timp cat joci fotbal de placere, nu ar trebui sa apara acest blocaj psihic! Motivul blocajului poate fi dorinta de a impresiona de care ar trebui sa te detasezi cand joci.Sau,cum mai zicea cineva, faptul ca iti sunt necunoscuti si mai mari de varsta poate fi alt motiv.Inaintea inceperii jocului, fa cunostinta cu ei! In timpul jocului, uita ca abia i-ai cunoscut si incearca sa te concentrezi la ceea ce vrei sa faci.Fii sigur ca lor nu le pasa cum joci tu,nu se uita la tine ca sa te studieze,ei ies sa se relaxeze ceea ce trebuie sa faci si tu! Cateva elemente esentiale: curaj,calm, concentrare, dar in acelasi timp relaxare-este un joc de care trebuie sa te bucuri, nu sa stai incordat! Distreaza-te si demonstreaza-le ce stii sa faci pe terenul de fotbal! Bafta!

3 răspunsuri:
| KenJi a răspuns:

Pai asa pateam si eu, cand jucam fotbal, ma lasau picioarele si creieru imi spunea ca nu dau tot ce pot dar nu puteam sa ma misc in ritumul meu normal.Probabil ca nu ii cunosti indeajuns si iti e frica sau ceva in genul. Incearca si tu sa iti depasesti frica, si joaca mai mult cu ei, baga-te in seama daca nu ii cunosti pe toti, dar ai grija sa nu pici de clovn pe'acolo. Multa bafta si tine-te de sport

| Daredevil1998 a răspuns:

Esti asa sigur pentru ca vrei sa le dovedesti celor mari ca tu stii tot si sa te bage in seama.credema si eu joc toata ziua cu oameni mari.uni casatoritii, toti trecuri peste 20 de ani, eu am 13, si ca sa dovedesti ca stii nu te plimba tot terenul.stai doar langa poarta adversa si asteapta mingea de la ei.

Răspuns utilizator avertizat