| mihainicusor12 a întrebat:

Salut, practic fotbal si nu prea am viteza si forta in picior, ce pot face sa imi dezvolt musculatura dupa picior ca sa am viteza si forta tare in picior... vreau niste exercitii fizice foarte bune...Va multumesc, dau funda.

4 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Alergi pe un deal sau nişte scări, în sprint maxim, scările să aibă între 20-50 de metrii sau mai mult...
Alergi vreo 20 minute în popas după care ultimele 30 secunde în sprint maxim.
Alergi în sprint maxim 50-100m, conometrezi să vezi cât îţi iese, dacă-ţi iese de exemplu 25-50 secunde încerci să micşorezi timpul cât mai mult posibil să zicem că ţi-a ieşit (50 m) - 23 secunde respectiv (100 m) - 49 secunde.
După care încerci tot aşa să micşorezi timpul să spunem că ajungi la 22 - 47
Apoi alergi tot aşa pe deal/scări timp de vreo 2 zile 3-4 ore pe zi la fiecare alergare alergi in sprint maxim pe acel deal sau scări, a 3-a zi conometrezi timpul alergând pe un teren în sprint maxim. Timpul o să fie diferit de 23-49 cu câteva secunde, mănâncă sănătos, hidratează-te şi o să ai un timp mult mai bun.
Dacă încă n-ai opţinut rezultatul dorit, continuă antrenamentele.

| Sarcopt a răspuns:

Apucăte de alergat

| nlko a răspuns:

Pasi fandati, ridicari pe un picior la spalier...

| eXtremeAdy a răspuns:

Mai multe exercitii fizice