| Crisanut a întrebat:

Salut prieteni, ce fel de abdomene ar trebui sa fac, sa-mi dezvolt partea de jos a abdomenului?

Răspuns Câştigător
| Q69 a răspuns:

toate exercitile ce implica ridicari de picioare din pozitia intins pe spate sunt pentru partea inferioara a abdomenului

| Crisanut explică (pentru Q69):

Mersi multhappy

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Asta :
http://www.youtube.com/watch?v=FA9tu3LFDBc

Poate fi facut intins pe spate, atarnat de o bara ( cel mai eficient ) sau ca in clip pe o banca inclinata

| mortallx a răspuns (pentru Cosmin86):

Mersi,foarte folositor.Am vazut ca, facand ridicari de picioare mi se formeaza cat de cat, dar am crezut ca trebuie sa am stratul adipos cat mai mic ca sa mi se formeze.

| Cosmin86 a răspuns (pentru mortallx):

Nu are legatura stratul adipos cu "formarea", ci doar cu vizibilitatea. Poti sa-i formezi si sub grasime ( de fapt asa se si formeaza in perioada de masa ). Si apoi cand reduci stratul adipos, devin vizibili ( cu cat reduci mai mult, cu atat se vade mai definit ).

| kitten95 a răspuns:

Cu abdomene iti dezvolti primii 4 muschi de sus asa ca nu te obosi. cel mai bine e sa ridici picioarele simulan stand jos pe spate. si incearca sa nu indoi genunchii. e un exercitiu destul de greu dar functioneaza. si e destul sa faci 20 in fiecare zi.