| Bilii a întrebat:

Salut. Programu asta e bun?
Luni - biceps+piept |
Marti - umeri+spate
Miercuri - Triceps+Antebrat
Joi - Abdomen+picioare
Vineri - biceps+piept
Sambata - 150 flotari 20 tractiuni
Duminica - pauza

Mentionez ca fac sala acasa doar cu 2 gantere (10kg/10kg,pot sa le modific kg daca vreau) si o haltera de 20kg sau mai putin
Cred ca ajunge o zi pauza ca nu ma obosesc asa tare deoarece fac acasa

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Stiu ca o sa ai o gramada de profesionisti care o sa iti spuna cum sa le combini dar problema ta majora, mai ales daca pui intrebarea asta e ca esti incepator...deci un program extrem de complicat e o prostie ca nu o sa ajungi mr olimpia si nici nu o sa te tii de el prea multa vreme.

Nu ai nevoie de exercitii dedicate pentru brate pentru ca alea se lucreaza indirect la exercitiile de impins si tras, nu ai cum sa faci exercitiide piept fara sa lucrezi tricepsul si nici pentru spate fara sa lucrezi bicepsul. Abodmenul o sa il lucrezi iar indirect.

Tine-te de un program simplu cu mai putine exercitii izolate si mai multe compound (care lucreaza mai multe grupe o data) iar in timp, dupa ce inveti tu cum sta treaba o sa poti sa il diversifici. Daca nu cumva ai toata ziua libera ideea ta nu e fezabila, intre gatit si atat sala nu o sa mai ai timp de nimic.

| kGeorge a răspuns:

Oameni buni. NU mai faceti zile precum spate-triceps, piept-biceps, zile numai pentru brate sau numai pentru abdomen etc
Faceti PPL(push pull legs)
Luni- Piept cu triceps si umeri
Marti - Spate cu biceps si trapez
Miercuri- Picioare cu abdomen
Joi- Piept cu triceps
Vineri - Spate cu biceps
Sambata- Picioare cu abdomen

Programul asta da cele mai multe roade(din exp).
Nu mai antrenati puterea de a trage(spate-biceps) cu cea de a impinge(piept-triceps) in aceeasi zi in modul specificat, nu e ok

| RonaldoGOAT a răspuns (pentru kGeorge):

Ce rost mai avea raspunsul tau daca te ai inspirat,

| RonaldoGOAT a răspuns:

Recomand push-pull-legs gasesti pe net varaiabile ala acestui program. Cel mai important este sa lucrezi fiecare grupa de 2 ori pe saptamana. Concentraza te pe hipertrofia musculara, si timpul sub tensiune recomand si o dieta echilibrata.

| Nietzsch3 a răspuns:

Cam haotic programul propus de tine.

| maicalciobotaru a răspuns:

Salut Frate