| robytzu96 a întrebat:

Revin cu o intrebare. Eu am inaltime 1.56 si 50kg, nu am burta, alerg aproape in fiecare seara cate 5-10 ture de stadion + antrenamente fotbal. As vrea sa ajung pe la 45 kg, vreau sa imi datii si mie o dieta ce sa mananc in fiecare zi. Si niste exercitii pentru piept (six packs big grin)
Inca ceva as vrea sa slabesc cam 5-6 kg cum am zis mai sus pana prin iulie-august, nu ma grabesc 1kg pe saptama e de ajuns

14 răspunsuri:
| yuyubarbie19 a răspuns:

Cel mai corect ar fi sa mergi la un medic nutritionist. Ce varsta ai? big grin. Poti sa urmezi multe diete dar daca ai intoleranta la vreun aliment sau nu prea iti place ce consumi nu o sa slabesti, never! Cauta un nutritionist bun care iti poate recomanda o dieta pe placul tau. Iar daca vrei un abdomen cu patratele cauta tot felul de exercitii in care sa iti folosesti muschii de pe abdomen.
P.S. daca vrei sa slabesti sanatos slabeste 200-300 de grame pe saptamana. Si nu uita sa faci mult sport si sa ai o vointa de fier! Mult succes!

| robytzu96 explică (pentru yuyubarbie19):

Am 13 ani, anul acesta fac 14

| Cosmin86 a răspuns:

La 45 de kg o sa fi un anorexic pe care il zboara vantul

| robytzu96 explică (pentru Cosmin86):

Sper ca nu te superi, dar ma crezi ca nu conteaza ca ma va zbura vantul dar vreau neaparat sa slabesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa iti cumperi un aparat pentru abdomene(faci cate 100 seara si 150 dimineatea ) si cu alimentatia sa nu mananci mancare cu ulei

| Overom a răspuns:

Important este si alimentatia, degeaba faci atata efort daca alimentatie este aceeasi, incearca sa mananci orez si piept de pui fript, contine tot ce iti trebuie si te ajuta la slabit. crede-ma la mine a mers ..succes

| Hades98 a răspuns (pentru Overom):

Orezul... nu era mai mult in alimentatia Culturistilor? laughing
Totus e un carbohidrat dar mna...winking

| Overom a răspuns (pentru Hades98):

Ok frate te inteleg dar hai sa separam culturisti de amatoriwinking

| Hades98 a răspuns (pentru Overom):

Aici... ai perfecta dreptatewinking

| Overom a răspuns (pentru Hades98):

Si apropo ca veni vorba de orez si eu fac sala sunt un amator de aproximatic 6 luni am rezultate bunicele nu bune si in alimentatia mea intalnesti des orez si piept de pui ajuta la masa si definire si nu depun grasime

| Hades98 a răspuns (pentru Overom):

Sa inteleg ca de 6 luni aprox. bagi doar orez si piept de pui? laughing
Tot cu piept de pui si orez esti...
Oua ai incercat sa incluzi? sau peste?winking
Si totus. bafta in continuarewinking

| Overom a răspuns (pentru Hades98):

Da logic dar la noi era vb de orez aici si de piept de pui fiecare aliment are contribuirea lui normal ca mananc si altceva laughing))

| Hades98 a răspuns (pentru Overom):

Aha laughing
Da-mi add bestjunior98 big grin sa mai vb big grin

| Overom a răspuns (pentru Hades98):

Ti-am dat pe mess presupun ca te referi