| INeverStopLovingU a întrebat:

Vreau ca pana la sfarsitul lui iulie sa slabesc undeva la 5-7 kg. Am cam 65-67 de kg si vreau sa ajung la 60 neaparat. La mine e problema doar la burta si sus la picioare. Acum cum e frig afara si nu pot alerga, ce imi recomandati? Caci de prin aprilie voi incepe sa si alerg daca nu vor da roade alte exercitii pana atunci.Mi-ati putea recomanda ceva? exercitii+o mica dieta! Multumesc mult happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Inainte de toate ar trebui sa te pregatesti mental! Si cu o dorinta de fier! Esti pregatita? in al doilea rand trebuie sa ai prin preajma ta persoane care sa te sustina...
Iar in al treilea rand sa Renunti la vechile obiceiuri.Dar apropo ce inaltime ai tu? in fine daca vrei sa slabesti hai sa ti dau sfatul meu extrtem de simplu si fara cine stie ce diete!
1: Trebuie sa renunti la toate produsele din comerţ De la Dulciuri pana la produse de panificatie!
2: Fara mancare Fast food!
3:foarte multa miscare in aer liber! plimbari in aer liber chiarsi acum iarna! macar o ora două~~! Daca stai la bloc numai folosi liftul Daca Scoala locul de munca este aproape de locuinta ta foloseste dus intors mersul pe jos!
4:Nu Te ridica de la masa foarte sătulă aproape de numai poti respira!
DEci una peste alta incearca sa faci foarte miscare mers pe jos pur si simplu ...lasa alergatul pentru altii!
Ca si cu alergatul asta sunt multe de spus! Toata lumea crede ca daca alerga gata va slabilaughingo prostie!
Daca imi vei urma sfaturile te asigur si iti garantez ca intr o saptamana vei da jos un kilogram!

3 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Buna,pentru exercitii, poti gasi pe internet sute de antrenamente pana sa se incalzeasca afara pentru a iesi la alergat, nu e nevoie sa te fortezi daca nu esti obisnuita cu exercitiile, poti incepe cu 15 minute si sa maresti pe parcurs ce vezi ca poti mai mult.
In ceea ce priveste dieta, incepe prin a renunta incet la alimentele daunatoare: dulciurile, alimentele grase, fast-food, sucurile carbogazoase.Consuma 3 mese pe zi cu cate 2 gustari, pentru cele 2 gustari poti consuma fructe,nuci,migdale,alune sau chiar sandwich-uri cu peste/piept de pui,salata. Daca consumi paine, o poti inlocui cu cea graham,neagra sau de secara, daca nu, o poti exclude de tot.
De asemenea, pentru a slabi trebuie sa te hidratezi, asa ca bea cel putin 2l de apa pe zi, poti consuma si ceaiuri care ajuta la slabit, precum ceaiul negru, verde.
Sper ca te-am ajutat!

| yomihay98 a răspuns:

Http://dietadukan.ro/regimul incearca dieta asta

| SnykeAlexAlex a răspuns:

Buna..pai pentru inceput trebuie sa faci abdomene si genoflexiuni...50-60 pe zi(pe la 14-15 si seara inainte de culcare)...iti zic eu ca pana in iulie vei da burta jos.dar sa mananci regulat si cat mai multe fructe si laptewinking.