| andreifun07 a întrebat:

Salut sau buna (depinde ce gen) as avea si eu doua intrebari:
1. Pentru liceul militar (Campulung) la probe de rezistenta, am auzit ca daca fugi in deal, iti creste cat de cat rezistenta (acum depinde, de ce ziceti voi), aaa si apropo, la respiratie e bine asa? 2 pasi inspir, 2 pasi expir, bine ca uneori ma mai incurc, ca is abia la inceput, fac antrenament cam de 3 saptamani, dar ma descurc binisor (dupa parerea mea), ca alerg impreuna cu un coleg care vrea tot acolo, (in fine deja intru in detalii).
2. Bataia. Pentru mine nu e importanta, nu sunt un adept al ei, dar spre exemplu, cuiva nu ii place de mine (ma uraste sau ceva, pur si simplu il deranjez doar asa cu prezenta) si vrea sa intre intr-o altercatie cu mine, eu de obicei incerc s-o fac pe cale amiabila, dar daca sare sa loveasca, eu cum trebuie sa procedez, ca mi-e putin cam frica sa nu-l lovesc rau sau ceva (sunt atatea cazuri) ca oricum pumnul dat din frica e cel mai puternic (se spune, nu stiu daca e si adevarat), ca asa ca rezistenta, rezist, nu prea simt cand da (cam ciudat), dar sa fug nu prea as fugi, chiar daca as putea sa scap foarte usor, dar ma fac de ras si astea, nu vreau sa fiu strigat de toti (uite fricosul, sau uite femeia care fuge). Cum ar trebui sa procedez sa nu mai am frica asta, sa-l lovesc undeva unde sa-l doara, dar nu sa-l doara de moarte, doar asa putin sa se opreasca, ca de obicei eu cand intru in bataie, in loc sa ma calmez, ma enervez mai tare cand dau in el. nu stiu de ce.
Oare-s nebun? =]]

Multumesc pentru timpul acordat. Cu stima, Andrei.

Răspuns Câştigător
| Dennisz a răspuns:

Cu stima iti spun ca, orice sport sau miscare practicat "din abundenta" sau cu pasiune iti v-a sculpta corpul si iti va creste rezistenta/masa musculara.
Cu bataia, e mai delicat. Daca esti o fire timida sau "pacifista" va fi greu sa bati pe cineva, impulsurile acestea vin de la sine, dar cu timpul o sa reusesti sa te controlezi tu, cat si emotiile.
Continua cu sportul!
We need soldiers like you, mate!

1 răspuns:
| lBroken69 a răspuns:

Nu,nu esti nebun. Da-i la ochi, sau sub ochi 1 si se calmeaza. Daca nu, poti sa-i dai un genunchi in burta, pentru ca ai taie respiratia. Dar mai bine gasesti o cale amiabila happy bft.