| yym a întrebat:

Salut si un An Nou fericit! Ce parere aveti, credeti ca ne putem califica la CM 2018, din Rusia? Vom mai avea o generatie, o Selectionata care sa fie printre primele in lume?
Multumesc pentru raspunsuri!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce inseamna abrevierea asta CM in conceptul tau?
Chiar iti este lene sa scrii cuvintele intregi, ca sa intelegem la ce te referi?
Ar putea insemna orice, de la "ciclul menstrual"... pana la "campul muncii". Deci, la ce anume te referi?

| yym explică (pentru Violleta2022):

Te rog sa-mi ierti omisiunea, m-am referit la,, Cupa Mondială".

| Drimmero a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu prea ar avea treaba ciclul menstrual pe sectiunea de sport.
CM e abrevierea de la Campionatul Mondial,, mai exact World Cup, o competitie fotbalistica unde se intalnesc nationalele de fotbal de pe toate continentele,, ele jucand preeliminarii ca sa se califice la acea competitie, in orice caz, sunt multe meciuri de jucat si are un nivel in piramida.

| Drimmero a răspuns:

Avem deplasari in Polonia,, Danemarca si Muntenegru, e cam dificil sa te califici, dar nu imposibil/
Eu unul zic ca avem sanse cam 70% de calificare.

| vocea a răspuns:

Putine sanse sa ne calificam, nu vom mai avea generatia de aur prea curand

| Andrei_Catalin_1993_t5yx a răspuns:

Nu avem nici o sansa(noi nu am putut la euro.Dar la campionatul mondial?) Sa dau ex daca sunt 50 de țări noi suntem pe locul 49 sau 51, in Romania in următorii 20 30 de ani nu va mai exista fotbal decât în curtea școlii...Și asta e trist.

| yym explică:

Scuzati-mi omisiunea,,, CM" se refera la,, Cupa Mondială".

| AlinEMLcr a răspuns:

Nu cred.
In primul rand jucatorii nostri de fotbal din generatia de azi sunt niste idioti. Ei astepta sfarsitul lunii ca sa isi primeasca salariile de zeci de mii de euro iar in timpul unui meci se impiedica in minge ca si cum ar da cu piciorul intr-o caramida. Nu mai joaca nimeni fotbal de placere in Romania.