| MADALIN26E7E7 a întrebat:

Sunt baiat, am 16 ani si am o luna de cand fac volei.Am 1.69m.Tatal meu are 1.78m,iar mama 1.64m.Cam cat as putea creste daca ar face volei pana la sfarsitul clasei a XII-a? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Mariann43 a răspuns:

Depinde de modul tau de dezvoltare, voleiul in sine nu o sa te inalte mai mult de 2-3 cm in cele mai bune cazuri.

| Sportfreak a răspuns:

Te vei inalta cam pana la 18-19 ani. De crescut o sa mai cresti cu sau fara voley. Nu conteaza ce sport faci, sport sa fie. Un doctor iti poate zice cat mai cresti in functie de cat de activi hormonii tai de crestere sunt. Pe mine m a costat in jur de 4-5 mil rolling on the floor