| marulverde01 a întrebat:

Hei,buna!
Imi place foarte mult de un baiat de la echipa locala de handbal. Ne stim din vedere, merg la fiecare meci pentru ca sunt fana a handbalului, si ma stie de acolo, dar n-am avut tangente.
Am incercat sa vorbesc cu el pe fb, l-am intrebat chestii legate de handbal, mi-a raspuns, i-am zis ca-l admir ca jucator, ca joaca foarte bine si cam atat. Chestia e ca el e si mai mare, eu am aproape 18 ani, el 23, si ma gandesc sa nu fie varsta vreo problema pentru el, caci pentru mine nu este.
Ma gandesc sa-l invit la balul bobocilor de saptamana viitoare de la liceul meu, dar n-as vrea sa ma refuze,spunand ca nu e de el acolo. Nu stiu multe despre el, deci nu prea stiu cum sa-l abordez. Ce ziceti? happy

4 răspunsuri:
| zNCrys a răspuns:

O relatie cu un sportiv este foarte dificila si o spun din prorpie experienta pentru ca si eu sunt handbalist de multi ani si cunosc programul.Trebuie sa realizezi ca pentru inceperea unei relatii cu el trebuie sa fii "inarmata" cu multa rabdare si intelegere.Cat despre abordarea lui...nu stiu ce sa zic pentru ca voi fetelor sunteti cele mai bune la asta.Bafta multa!

| marulverde01 explică (pentru zNCrys):

Stiu cum e, am mai stat cu un handbalist un an si cevawinking
si am rabdare, calm, intelegere, nu-i problema
chestia e ca nu stiu cum sa intru in vorba cu el...big grin

| neutrino a răspuns:

Ia-ti abonament la el la... sala.

| Belodrakit a răspuns:

Eu zic ca nu conteaza varsta...