| MissPussy a întrebat:

Hey, TPU. Am nevoie urgenta de ajutor.
Sper ca aveti timp cateva minute pentru scurta mea poveste.
Eu cu o fata (Roxana) trebuia sa mergem maine la un cerc muzical de la scoala. Ea a ales sa cantam la acel cerc melodia California king bed de rihanna si mie nu imi place. Am incercat sa ii arat mai multe melodii dar la unele zicea ca sunt prea grele si la unele ca sunt naspa si fie vorba intre noi, nici nu cred ca a ascultat melodiile. Bun am ales sa cantam melodia asa si ea o stia anul trecut dar eu am stat 2 zile sa o invat. Azi dimineata ea mi-a trimis mesaj ca nu mai canta maine cu mine la cerc ca cica ne-am face de rasul scolii.
Eu m-am enervat desigur deoarece am facut compromisurii pentru ai fi ei pe plac iar acum ma lasa balta.
Maine mai aveam si meci de handbal la scoala. Eu stiam ca Roxana vroia sa ma puna pe mine ca rezerva la meci, iar eu decat sa stau rezerva am hotarat sa nu mai vin deoarece vroiam sa o las si eu pe ea la greu cum m-a lasat si ea pe mine si i-am spus : Nu vin la meci fiindca ne facem de rusine in fata scolii. La fel cum procedase si ea.
Acum 30 de minute m-a sunat o colega care evident era si ea in echipa de handbal ca a suntao Roxana si i-a spus ca eu nu mai vin. Colega mea mi-a tinut predica cateva minute ca ar trebui sa vin la meci deoarece fac asta pentru echipa si pentru celalalte fete nu pentru Roxana. Mi-a dat timp sa ma gandesc pana la ora 22:00 si sa incerc sa o sun pana atunci si sa ii spun ce hotarare am luat.

Ma puteti ajuta? Voi de ziceti, sa ma duc sau nu la meci?
P.S: Nu vreau raspunsuri gen da du-te sau nu, sa nu te duci. Vreau sa imi explicati de ce ar fi mai bine sa ma duc sau de ce nu ar fi mai bine sa merg.

Dau funda celui mai bun raspuns! Multumesc :* happy

Răspuns Câştigător
| AnonimGirl67 a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa te duci pentru ca, asa cum a spus si colega ta, faci asta pentru echipa, nu pentru Roxana. Daca tu alegi sa nu te duci, nu o lasi doar pe Roxana la greu..ci si pe restul fetelor.Mai ai un motiv sa te duci la meci:Gandeste-te...cred ca te-ai simtit foarte prost cand Roxana te-a lasat balta. Daca intr-adevar tii la ea explica-i aceste lucruri candva inainte sau dupa meci si nu o face sa simta ce ai simtit si tu.Bafta!happy