| Cretu_Emilian_2000 a întrebat:

Salut,sunt portar si am o problema cu inaltimea. Ce pot face?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce problema? Esti prea scund, prea inalt sau ai rau de inaltime?

| Mihαi a răspuns:

Salut! In lumea fotbalului, exista si portari foare buni care sunt micuti.
Jorge Campos, spre exemplu, are 1.70 inaltime. Si Casillas e mic in comparatie cu Neuer, Buffon si e unul dintre portarii care au facut istorie la echipa de club si nationala.

| jocker007 a răspuns:

Tractiuni la bara daca vrei incearca dar in timp se vad rezultatele.

| GTudor1999 a răspuns:

Din experienta: nu e nevoie sa ai 1.80 ca sa fii portar bun, desi ai un avantaj daca esti inalt.
In opinia mea ai avea mai mult succes incercand sa iti maresti viteza de reactie si ar fi o idee mai buna
Dar daca vrei sa cresti ai putea sa incerci alte sporturi precum baschetul sau inotul
depinde cati ani ai- daca ai in jur de 14 ani mai ai timp sa cresti
tu ce inaltime ai vrea?