| Andrei1308 a întrebat:

Salut,sunt un băiat cu o înălțime de 1.92 am 16 ani și am 94kg.M-am apucat recent de sala și vreau să cresc in masa musculară,dar vreau și să slăbesc putin.
Țin o "dietă" impusa de mine,nu mai mănânc fast food,dulciuri și paine.
Întrebarea mea este daca este necesar sa țin acest regim pentru greutatea și înălțimea pe care o am, și aș vrea niste recomandări pentru alimentație și exerciții la sala care mi-ar prinde mai bine.
Aștept răspunsuri

4 răspunsuri:
| chivariadrian a răspuns:

Daca doresti poti sa tii deficit caloric sa mai dai putin jos apoi dupa vreo 1-2 luni poti sa tii surplus caloric clean pentru a pune masa musculara. (oua, orez, cartofi, legume, carne) alimente putin simple care dau rezultate, antrenamentul poate sa fie unul normal, poti sa mergi pe antrenamentul bro split il gasesti pe net. Spor

| AnEnEmY a răspuns:

Cumparati proteine si bea sucuri naturale.
Maninca foarte des oua fierte si casuta integrala

| RaduRadic a răspuns:

Salut.Am o intrebare.Ai facut vreun sport ca sa ajungi la inaltimea asta? Intreb deoarece eu am 15 ani si 3 luni si 1.85 si as vrea sa mai cresc.