| Sara2 a întrebat:

Vreau sa slabesc 8 kg pana la 1 martie, merg la sala de 5 ori pe saptamana, tin si un regim moderat, adica am renuntat la sucuri, paine dulciuri si fast food, doar 1 data pe saptamana mananc pizza sau cartofi prajiti, sunt slabiciunea mea, credeti ca am sanse sa slabesc?
si lipogel tis (crema anticelulitica) daca fac infolieri seara cu ea credeti ca am sanse sa elimin din celulita? sau mai bine renunt la acest procedeu?

3 răspunsuri:
| Bibi16 a răspuns:

Buna.
Daca te ti de sala tot asa de 5 ori pe saptamana pana la 1 martie e foarte bine.
Alimentatia:incearca sa renunti la paine(ea e ucigasul),fara dulciuri,fara sucuri(doar cele naturale,facute in casa)ar fi bine sa mananci multe fructe si legume(fierte, crude, salate).
Trebuie sa bei multa apa:2l pe zi(apa nu ingrasa,se elimina usor din organism si daca ti-e foame poti bea apa linistit), ceaiuri.
Inainte de fiecare masa, bea 1 pahar cu apa.
Nu manca dupa 18-19 seara.
Nu sari niciodata peste micul dejun.
Cat despre tratamentul anticelulitic e bun,dar mai intereseaza-te, vorbeste cu farmacista, doctorita.
Uite cateva regimuri:
Regim 4 kg in 4 zile:
1 zi-legume(se pot manca cate fructe doriti)
A 2 a zi-iaurturi(se pot manca cate iaurturi doriti)
A 3 a zi-carne fiarta, pui, vita sau peste(se poate manca cata carne doriti)
A 4 a zi-fructe(se pot manca cate fructe doriti)
Pe parcursul regimului nu mancati dupa ora 18:00 si beti 2l de apa pe zi.
Regim 4 zile
1 zi-fructe(se alege un singur fruct si se mananca in cantitatile dorite)
A 2 a zi-legume(se alege o singura leguma si se mananca in cantitatile dorite)
A 3 a zi-lactate(se alege un singur fel de lactat si se consuma in cantitatile dorite)
A 4 a zi-carne(se alege dintre:pui, vita sau peste si se consuma un cantitatile dorite)
Pe parcursul regimului nu mancati dupa 18 00 si beti 2l de apa pe zi.
Regim 2 zile cu mere;
Pe parcursul celor doua zile se consuma cate mere doriti, se bea multa apa 2l pe zi si nu se mananca dupa ora 18 00 si nu consumati altceva in afara de mere.
Pana la 1 martie ai mari sanse daca te ti de sala si de sfaturile mele.
Succes la slabit!

| BiaLoveBubu a răspuns:

Sunt curioasa ai reusit sa slabesti ceva?

| dany6717 a răspuns:

laughingAsta da regimlaughing.A renuta la fast-food inseamna sa renuti nu sa mananci "de pofta"...Asa ca tine-te cum trebuie de regimul ala laughing