| CuriosEL a întrebat:

Te rog frumos imi faci si mie un program cu ce trebuie sa mananc, beau ( ce nu trebuie ), exercitiile pe care trebuie sa le fac si un program de luni pana vineri sa imi creasca muschii! Multumesc Anticipat Ai Funa! happy

11 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Fratemeleu,nu manca ma prajeli baga in tine proteine(carne facuta la gratar)legume, branza, migdale bea multa apa, NU lua proteine(majoritatea te umfla degeaba/iti zic din propria experienta) dormi cel putin 8 ore, si sa vezi cum iti cresc muschii/bine daca esti un schilod... dureaza

| JohnnyBi a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Proteinele te umfla? doar daca esti prost crezi asa ceva. eu iau de vreo 7 ani si nu umfla nimic.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru JohnnyBi):

Sanatate din partea mea, e vorba de organismul FIECARUIA, pe mine DIN CATE am luat ma umflau toate asa ca nu ma lua pe mine cu faze din astea

| Goldenboy97 a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Nu proteinele te umfla, cine stie ce gainer ai luat care avea in compozitie si creatina. Daca proteinele ne-ar umfla atunci am fi toti umflati.

| JohnnyBi a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Daca iei rahaturi si nu esti clinic sanatos sau le iei aiurea sau alimentatia ta e praf sau esti alergic la unele din componente este problema ta. daca iau milioane de oameni whey si alte tipuri de proteina si nu au nimic si ai tu, problema nu e de la proteine e de la tine

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Goldenboy97):

In fine atunci, subiectu ma lasa rece sincer
Am crescut si inca cresc fara sa imi iau proteine la borcan, eu le prefer din mancare ca sunt destule

| Goldenboy97 a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Sunt perfect de acord, mancarea este baza. happy

| NDC12 a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Nu stiu de ce vorbiti toti aiurea despre suplimente, e imposibil sa te umfle,nici macar un gainer nu te "umfla", te ajuta sa iei in greutate+ masa musculara. Ai dreptate, oricum e clar ca mancarea e baza, dar un whey dupa antrenament nu strica, sau o creatina daca ai nevoie, sau daca esti plecat de acasa si nu poti lua masa decat sa te infometezi nu mai bine iei o cupa de whey? " Si ai o masa".

| DeathIncarnate a răspuns (pentru NDC12):

Da ai dreptatehappy

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

Regula numarul 1 : Mananca zilnic fructe si legume in cantitati mari si bea cate 4 litri de apa pe zi ( vara ).

| vega358 a răspuns:

Incearca pe internet