| NameBIKE a întrebat:

1 big grin, Vreau sa imi vopsesc bicicleta, deoarece acum are un portocaliu spalacit si arata urat. Vreau sa o fac neagra dar nu stiu ce spray de bicicleta sa folosesc, deoarece de la mine din oras nu prea sunt spray-uri multe si daca sunt, nu stiu daca ar fi bune. De aceea va intreb pe voi, daca ati putea sa imi dati niste linkuri de sprayuri negre pentru vopsit biciclete.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Sunt bune cele de mașini. Dar nu știu dacă/cât rezistă noua vopsea peste cea veche.

5 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Gid scurt de vopsit
1. CURETI bine, bine, toata suprafata de vopsit, eventual cu degresant daca e cazul
2. iei o pila sau un cutit si racai ORICE suprafata pe care ti se pare ca vopseaua veche nu e destul de bine prinsa, ideal ar fi sa o cureti de tot
3. in sfarsit vopsesti

TOTUSI, daca nu o face un pro, niciodata nu am vazut o bicicleta revopsita care sa arate bine, are un "je ne sais quoi" neplacut si clar ca e o "improvizatie"

Răspuns utilizator avertizat
| xRaffy a răspuns:

Curata cadrul bine și folosește un spray ce are negru lucios.

| AdiMihai25 a răspuns:

Salut.
Intai Îndepărtează murdăria, rugina si vopseaua actuală. Acoperă suprafețele care nu doresti sa le vopsesti (banda, hartie) apoi aplica un strat de grud, 3 straturi vopsea, si lac pentru protectie.
Baftă!