| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.70m, 52kg si 13 ani. As vrea sa ma apuc de "sala" acasa.Sunt riscuri sa nu mai cresc?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu recomand cardio la ani tai nu culturiam

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ma? mergi mqi bine la gimnastica, natatie sau alt sport care iti place, sala implicat tractiuni, impingeri si ridicari de greutati, vrei sa nu te mai inalti?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii foarte bine ca asta e un mit

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Taci mai, e prea micwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si? sala o sa-l ajute sa se dezvolte

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Ai vazut ce inaltime are la 13 ani? laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

e posibil si sa abereze...

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Sa fie la el acolo

| BlitzLikeXd a răspuns:

De la 15 ani in sus sa te duci

| StoicaAndi a răspuns:

La varsta asta e recomandabil sa faci abdomene in fiecare zi cate 20 si pauza cate o ora pe zi.Cand vei avea peste 16 ani faci sala cum vrei tu.

| jeffdragos a răspuns:

Cel mai mare MIT ever 'sala te opreste din crestere'. Nu trebuie sa faci exercitii care iti pun presiune pe coloana si cam atat tot. Sala ajuta la crestere, e un stimulent pentru hormoni..in niciun caz nu opreste si asta ti-o poate zice orice specialist. Nu-i asculta pe acesti autot-stiutori care se pricep la toate ( fotbal, politica, femei, televiziune ) dar sunt de fapt niste esuati in viata happy.

| cristi966 a răspuns:

Peste vreo 4-5 ani sa te duci...esti prea mic si nu ai nevoie la varsta ta...joaca baschet, fotbal, handbal astea te ajuta mai mult la varsta ta crede-ma! ai timp de sala mai tarziu

| MalusDacus a răspuns:

Eu m-am oprit la 15 ani din cauza ca lucram cu greutati foarte mari la sala. Sfatul meu du-te de la 16-17 ani.Bafta!