| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, 170 cm si 68 de kg. As vrea sa ma apuc de sala, dar consider ca sunt prea mic sa incep sala de forta si as vrea sa mai cresc. Daca ma apuc de sala o sa mai cresc, sunt destul de inalt sau mai trebuie sa astept?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU esti prea mic sa te apuci de sala.
Si nu iti fa griji daca te duci la sala de acum nu vei mai creste. Vei mai creste

| FitMonkey a răspuns:

Sa nu faci exercitii care iti pune sub presiune coloana si va fi bine. bft

| SerbanSnake a răspuns:

Salut,eu m-am apucat de sala putin dupa 16 jumatate greutatea si inaltimea sunt bune pentru varsta ta asa ca stai linistit nu esti prea mic sa te apuci, iar in cea ce priveste inaltimea tine de genetic nu are legatura cu ridicatul greutatilor, spor la treaba!

| popmirgea1999 a răspuns:

Da. O sa ma cresti.(asta depinde si de ex pe care le faci)Daca faci abdomene si tractiuni la bara nu vad de ce ti-ar afecta cresterea in inaltime, din contra sunt bune pentru inaltat.Iti afectezi cresterea doar daca ridici haltere deasupra capului, dar ce ti-am zis mai sus nu iti afecteaza cresterea happy Succesuri