| ralfy123 a întrebat:

am 1, 80 inaltime si 60 de kg. am fost la sala timp de 1 luna, dar acum nu mai merg dar as vrea sa ma reapuc. Sunt ectomorf, prea slab. :| Cat timp am mers la sala ( 1 luna ) am pus aproape 2 kg jumatate si nu am avut cine stie ce alimentatie.
Sa iau suplimente ceva gen ( http://www.redis.ro/ro/proteine-concentrate/31-milk-egg. html#.U7_555SSySo ) sau doar sa am o alimentatie buna ..pentru a ma ajuta sa pun masa musculara cat si ceva grasime, sa ma ingras? Ce consideratii ca este mai bine? P.S : Am 14 ani

2 răspunsuri:
| iCappy a răspuns:

Tu chiar te lasi pacalit de aceste produse? acolo scria, produs CONCENTRAT din lapte si albus de ou' dar printre astea cine stie cate chimicale mai are, pentru varsta ta nu e bine sa iei steroizi si tot felul de prostii din astea care oricum nu dau rezultate.
Mai degraba te-ai reapuca de sala, sa pui pe tine fibra, nu,, grasime''.
Bafta!

| ravendem a răspuns:

Mancare mancare si iar mancare lasa suplimentele momentan! esti prea tanar! nici nu ai inceput procesul de dezvoltare si tu vrei proteine! acestea se iau cand nu mai poti creste!