| SoP222 a întrebat:

Am 14 ani (aproape 15) si as vrea sa merg la un club de fotbal, vreau sa devin portar. Ce ziceti mai are rost la varsta asta? Pot spune ca apar destul de bine dar la unele "bombe" imi e frica sa apar, deoarece am aparat odata o "bomba" dinasta si m-a durut incheietura mainii o saptamana, cum pot sa tin mainile tari?

4 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Eu zic ca e bine sa te apuci de un sport pentru ca iti va fi folositor in viata.

| djdani2010 a răspuns:

Bine inteles ca mai poti sa mergi!
daca tie iti place, du-te.

| hgcl a răspuns:

Linistit poti sa mergi, mai ales ca si portar unde multe lucruri depinde de tine, la postul de portar la 26-27 de ani esti tanar in domeniul fotbalistic, dar in schimb la jucatorii de camp la 26-27 de ani cam greu...eu te sfatuiesc ca sa mergi mai ales daca iti place, mergi la un club de fotbal unde o sa ai antrenor care o sa te invete tot ce tine de "portarit" crede-ma.Iar in legatura cu incheieturile ai face bine sa iti iei manusi de portar si sa iti pui fasa la incheieturi dar in asa fel sa iti pui fasa sa nu te incurce.Bafta!

| MissRalu a răspuns:

Eu zic ca nu este o varsta atat de mare, incat sa nu mergi la fotbal, este o varsta potrivita, dar ar trebui sa incerci sa faci acest sport fara sa te lovesti prea tare... Funda?