| Toia_Sergiu_2002 a întrebat:

AM 14 ani si sunt destul de slab si vreau sa cresc in masa muculara am 1, 60 si aproximativ 45kg, intrebarea mea este trebuie sa ma ingraş daca vreau sa-mi creasca muschii si tot corpul sau pot creste muschii si asa slab cum sunt, vreau sa mentionez ca nu vreau sa ma apuc de sala sau sa iau proteine
PS:Are ceva dacă Fac Fotbal?

3 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

rolling on the floor."trebuie sa ma ingras daca vreau sa creasca mușchii sau pot creste muschii si asa slab cum sunt" pai cum ii cresti, ii cultivi ca pe plante sau? laughing Ca sa "cresti muschi" inseamna sa pui pe tine, sa te "ingrasi". Proteine iei din mancare, chiar si 1 simplu mar are vreo 0, 1g proteine. Fara proteine ai muri. Esti mic, joaca fotbal, invata, documenteaza-te daca iti place sala si vrei ceva de la ea, daca nu ramai la fotbal happy.

| Toia_Sergiu_2002 explică (pentru DovleacTurbat):

Prin proteine ma refeream la Shakeuri si altele, stiu ca sunt proteine in mancaruri si alea ma ajuta eu doar am intrebat daca mai trebuie sa pun ceva grasimi pe mine sau pot incepe cu exercitiile asa cum sunt

| calin_8886 a răspuns:

Nu are nimic. Fotbalul te dezvolta, ca orice sport. Muschii tai sunt inca in formare, degeaba te-ai ingrasa. Ar fi mai rau. Mananca alimente care contin multe proteine (ouale, carnea), dar nu in exces. Continua cu fotbalul, si nici nu te gandi sa te apuci de sala de la varsta asta, deoarece iti va opri din crestere. Succes.