| Alin_Gheorghe_2003 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa ma apuc de Baschet.Chiar e adevarat ca ma inalt de la el?
P.S:Am facut Fotbal de performanta 6 ani si Inca fac dar nu ma prea ajutat in inaltime.

4 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Sportul te ajuta sa cresti in înălțime, dar asta intr-o masura destul de mica.
In mare tine de gene.
Daca ai părinți scunzi nu te astepta ca sportul sa faca minuni.
In schimb daca au înălțimea medie sau peste n-ai de ce sa te ingrijorezi, pana la 17-18 mai cresti.
Da, baschetul te ajuta sa cresti, dar doar cativa cm.
Daca pe langa înălțime vrei si un corp frumos încearcă înotul.

| Alin_Gheorghe_2003 explică (pentru BlackRose03):

Pai tatal meu e inalt iar mama mea este cam scunda

| Samariteanul a răspuns:

Normal,baschetul ajuta la cresterea in inaltime(insa fotbalul iti dezvolta rezistenta si muschii picioarelor).

Răspuns utilizator avertizat