| Ionel201011 a întrebat:

am 15 ani 1.83 si 67 kg, fac de 1 saptamana sala, am deja un program destul de bun stabilit si vreau sa stiu CE ALIMENTATIE sa urmez daca vreau sa cresc in greutate prin masa musculara ( adica sa cresc in masa musculara, sa am doar masa musculara, sa am un corp frumos ), vreau o alimentatie buna de urmat.

Răspuns Câştigător
| Killutzu a răspuns:

Inainte sa pleci la sala mananci ceva mai putin consistent pentru a evita problemele gastrice in timpul exercitiilor. Dupa ce ai venit de la sala iti recomand un pahar de iaurt sau de lapte cu 2-3 felii de paine prajita(sau cate iti trebuie sa termini paharul). Dupa 3-4 ore de la venirea acasa trebuie sa mananci carne, indiferent de reteta, ca e ciorba e pui/vita, ca e pilaf/piure cu friputra sau snitez, ca e gratar nu conteaza important este sa mananci carne.

| Ionel201011 explică (pentru Killutzu):

Poate sa fie de ex. si salam, sunca sau parizer?

| Killutzu a răspuns (pentru Ionel201011):

Nu prea ar fi indicat...