| Balan_Catalin_1999 a întrebat:

SAlut TPU! am 15 ani am voie sa iau steroizi sau nu! daca nu! atunci ceva proteine (dar sa nu afecteze sanatatea).sau altceva ce m-ar ajuta la marirea muschilor?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pai astea sunt proteinele!

Prafurile si pastielele TOT DIN MANCARE sunt facute, scrie MARE pe ele.

Tu inca nu stii notiuni de baza...

http://www.getfit.ro/......teine.html

Uite acolo, continutul in procent de proteine in fiecare aliment.

Dar vezi ca ai nevoie si de carbohidrati, DUBLU fata de proteine.

Cand pui muschi, mananci vreo 4-5 mese pe zi, carbohidrati 60 %, proteine 30 % si grasimi 10 %, cam asa trebuie sa arate alimentatia ta.

Si evident, un antrenament bun, 90 % din cei care fac sala se antreneaza PROST, trebuie sa inveti sa te antrenezi.

In sportul asta e mult de citit, daca vrei sa pui muschi natural.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cate fripturi mananci pe zi?

Si ce surse de proteina ai acum?

| Balan_Catalin_1999 explică (pentru Cosmin86):

Aha deci merge si cu din astea?

| FitnessTrainer a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu stiu cum ai rabdarea si timpul sa le raspunzi la astia. Ii zici de friptura si el zice: "Aha deci merge si cu din astea?" + ca nu face diferenta intre proteina si steroid.

| Cosmin86 a răspuns (pentru FitnessTrainer):

Pai si eu eram asa la 13 ani... ( bine, nu la 15 ca el, dar hai ).

| Cosmin86 a răspuns (pentru Balan_Catalin_1999):

Pai astea sunt proteinele!

Prafurile si pastielele TOT DIN MANCARE sunt facute, scrie MARE pe ele.

Tu inca nu stii notiuni de baza...

http://www.getfit.ro/......teine.html

Uite acolo, continutul in procent de proteine in fiecare aliment.

Dar vezi ca ai nevoie si de carbohidrati, DUBLU fata de proteine.

Cand pui muschi, mananci vreo 4-5 mese pe zi, carbohidrati 60 %, proteine 30 % si grasimi 10 %, cam asa trebuie sa arate alimentatia ta.

Si evident, un antrenament bun, 90 % din cei care fac sala se antreneaza PROST, trebuie sa inveti sa te antrenezi.

In sportul asta e mult de citit, daca vrei sa pui muschi natural.

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Cum sa ai voie sa ei steroizi?, majoritatea sunt mai daunatori decat drogurile tari si mai pedepsita legal utilizarea lor! Mai bine te antrenezi(corect), mananci bine, te odihnesi, ei ceva concentrate proteice si esti fresh.Decat cu prostii de steroizi care azi consumi si maine esti in comă, mai bine sanatos si frumos.