| ioneldan a întrebat:

am 15 ani(implinesc 16 ani in decembrie) si 1.74-1.75 m.mai am sanse sa apuc 1.80 m la 18 ani? tata are 1.80

6 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Da,normal,cresti pana pe la 21 de ani cam asa

| alexs99 a răspuns:

Da,corpul se dezvolta pana la 21-22 ani.

| dracu14 a răspuns:

Sanse sunt
majoritatea baietilor se opresc din crestere la 17 ani, in 2 ani sunt sigur ca vei mai creste 5 cm mai ales daca ai si parinti mai inalti(cresterea in inaltime tine de genetica nu de sport)

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Da. Corpul uman se dezvolta pana la 20 de ani.

| boyboyplayboy99 a răspuns:

Da,vei apuca sigur. Dar daca te apuci de sala nu cred ca vei mai ajunge.

| iasmyy a răspuns:

De ce vrei sa ajungi la 1, 80 inaltime? este destul atat cat ai, eu am 1, 78 si am 17 ani jumate. vroiam si eu sa ma faca mami de 1, 70... cu siguranta o sa mai cresti :*