| ioneldan a întrebat:

am 15 ani(implinesc 16 in decembrie), si am 1.74 cm. tata are 1.80 cm. ce sporturi imi recomandati sa fac ca sa ajung la inaltimea de 1.80 m? m-am gandit sa ma inscriu la baschet sau la inot. am vazut persoane pe siteul acesta care scriau ca nu au mai crescut de la 16 ani.

5 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Cresterea mare in inaltime se face pana in 16-17 ani, dupa cresti lent, cativa cm, plus de asta cresterea in inaltime nu tine de sport ci de genetica si functionarea hormonului de crestere

| dominyksk a răspuns:

Pai cam asa ar fi, basket hanbal si inot

| VreauSaRad a răspuns:

O sa cresti.Incearca orice sport doar pentru sanatate nu doar ca sa te inalti.Fa ce-ti place.Iti garantez eu ca faci cel putin 1.85.Stai linistit.Salut

| musickid440 a răspuns:

Eu zic sa faci inot, e un sport foarte frumos, eu il practic de la 3 ani big grin

Si te ajuta sa scazi in greutate daca esti supraponderal, insa daca esti deja la o greutate ok te intretine. E un fel de sala laughing

Si de ajuta si sa te inalti happy Sper ca am ajutat big grin

| EuYoNuT a răspuns:

Stai linistit, iti vei intrece tatal, si daca vrei sa mai cresti in inaltime poti incepe sa practici cursuri de inot, sunt foarte bune si ajuta la dezvoltarea musculara.