Întrebare recomandată | P1etonu a întrebat:

Am 15 ani si acum 3 luni am avut entorsa la genunchi a 2 a oara... Am facut o recuperare (fara sport, nu alergam nu incercam sa fac miscari bruste) iar acum as vrea sa joc din nou fotbal... Trebuie sa port o orteza in cazul asta. Eu intreb pe cei care au mai trecut prin asa ceva SE POATE JUCA FOTBAL SAU ORICE ALT SPORT FARA PROBLEME? Va rog sa imi spuneti dau Funda! Multumesc anticipatbig grin

3 răspunsuri:
| PandaEcrazy a răspuns:

Nu neaparat fara probleme, daca implica si fugitul nu trebuie sa depui un mare efort

| alinexexeexexex a răspuns:

Sigur ca da aceasta entorsa va trece si te vei recupera

| SportyMan a răspuns:

Salut, daca ai facut entorsa de 2 ori sunt sanse mari de recidiva. Orteza nu-i obligatoriu sa o porti doar cand te doare ceva sau vrei sa te recuperezi, se poarta si pentru a preveni accidentele nedorite.
Exista orteze special create pentru sportivi cu care poti practica sportul dorit fara probleme. Pentru mai multe detalii intra aici: www.mcdavid.ro