| Bogdan1205 a întrebat:

Am 15 ani si am o inaltime de 168-170 pe acolo. Parintii mei au 177 tata si 165 mama. Eu fac Basket de la 13 ani. Exista sansa sa cresc macar 190?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa cresti asa mult, poate pana pe la 1, 80 m, maximum 1, 85 m.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Chiar 190 de metri nu, dar pe acolo. Intrebari fara noima.

| siriusblack98 a răspuns:

'' Eu fac Basket de la 13 ani.'' Poti sa faci si intindere la ghilotina de la 5 ani ca tot degeaba daca geneticul nu te ajuta absolut deloc.

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Inchiderea cartilajelor de crestere la barbati se petrece in jur de 20-21 de ani, deci mai ai timp sa mai cresti, mai ales daca faci si un sport. Pe de alta parte, putine persoane ating 1, 90 sau mai mult, deci asta este putin probabil.

| Nirgomax a răspuns:

Nup eu la 15 ani aveam 1.84 și acum am 16 și 1.87, și nu am mai crescut