| Masinescu a întrebat:

Salut TPU! Am 15 ani si ma antrenez acasa cu greutatea corpului ( sa zicem calisthenics)
As vrea sa ma antrenez pentru anduranta ( as vrea un timp mai lung, pentru ca imi place.)
Bun.
Ce idei imi puteti da? Eu stiu un anumit fel de exercitiu, dar as vrea sa vad si parerea voastra in legatura cu el
Deci sa zicem dezvoltarea andurantei ( fortei explozive ) la flotari, tractiuni. Etc.
Adica sa luam flotarile, fac cate pot, rep. maxime si 5 seturi, asa si la tractiuni... Pareri de acest fel de antrenament?

Sper sa ma ajutati. happy
#SportIsPower

1 răspuns:
| TheStrategist a răspuns:

Cu cât vei face mai multe flotări și tracțiuni, cu atât vei deveni mai bun la asta. Deci vei avea mai multă rezistență și vei putea face din ce în ce mai multe în timp.