| DavidQ1 a întrebat:

Salut, am cautat pe internet un program de antrenament cu greutatea corpului(calisthenics) dar nu gasesc ceva concret, nu stiu ce sa fac, pot face undeva la 35 flotari 10 tractiuni, daca ma poate ajuta cineva! Multumesc

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sunt vreo 30 de tipuri de flotari (poate mai multe), tu faci doar flotari simple?

Faci flotari intr-o mana, flotari cu bataie, flotari cu greutate, flotari cu saritura (sari cu tot corpul stanga-dreapta sau fata-spate), flotari in care te tii cu o mana de ceva mai inalt (gen un scaun), flotari spider, etc?

La tractiuni la fel, si acolo sunt vreo 30 de tipuri de tractiuni.

| DavidQ1 explică (pentru Cosmin86):

Ma refer la program! Nu exercitii! Multumesc mult!

| Cosmin86 a răspuns (pentru DavidQ1):

Push-pull-legs

Zi de tras, zi de impins, zi de picioare si abdomen, pe romaneste.

| VoidEternal a răspuns:

Insanity max 30

| Raizen07 a răspuns:

Instalează app tabatta timer...
Apoi setează-o la 30 sec cu 10 sec pauza!
Flotări, genuflexiuni, abdomene!
Sărituri cu coarda...(astea fără timp) numără săriturile... Fa pentru început 1000 pe zi apoi crești ușor nr dacă crezi ca poți!

| DavidQ1 explică (pentru Raizen07):

Asta nu e un program de antrenament