| Adiiiiiiiiii a întrebat:

Am 16 ani si ieri am inceput probele pentru o echipa de fotbal. Nemaijucand vreodata la o echipa mi-a fost foarte greu. Am jucat foarte prost, gresind toate pasele si reusind doar sa fac doua deposedari(datorita emotiilor sad ). Eu sunt destul de tehnic dar sunt praf la pregatirea fizica. La fiecare sprint mai tare trebuia sa ma opresc pe loc. Baietii de acolo fac fotbal de vreo 8 ani si e foarte greu sa ma acomodez. Mai merg la vreo 3-4 antrenamente pentru ca antrenorul sa ia o hotarare. Nu stiu ce sa fac. Sa impresionez prin niste executii tehnice? Niste driblinguri? Va rog un sfat! happy

4 răspunsuri:
| AndrEey007 a răspuns:

Mai intai spune cati ani ai. Incearca sa faci niste driblinguri pase cu exteriorul si incearca sa te duci in atac dar nu prea mult in fotbal e mult de alergat.Scapa de emotii!

| marian000 a răspuns:

Deci iti spun un sfat tot ca fotbalist de 6 ani joc fotbal nu incerca driblinguri decat 1-1 cu adevesarul incerca deposidarile mai persistente si acum depinde si ce post joci incearca sa joci simplu...

| Paul_Gabi_1989 a răspuns:

Intai incepe cu sprintu apoi incearca sa tii pe picior cel putin 8-10 >incearca sa driblezi>incearca sa faci braziliana>dribleazati adversarii