| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Am 17 ani, 1.83 60kg și practic sala din luna Martie.
Problema este ca nu ma îngraș deloc și vreau sa mai pun ceva pe mine deoarece sunt slab chiar dacă nu arat așa skinny par normal dar am putine kg.
Ce îmi recomandați sa mănânc pentru a lua in greutate și a nu pune burta deoarece lucrez și abdomen și abia ce l-am realizat sa fie "frumos" și nu vreau sa îl stric
Ofer funda pentru cel mai bun răspuns!

3 răspunsuri:
| Catalin77945 a răspuns:

Nu mananci suficient simplu, nu-ti trebuie mare lucru, 100-200kcal peste mentenanta doar, deci ar fi practic fff greu sa-ti strici abdomenul daca mananci in surplusul asta, si mai ales daca iti cantaresti mancarea

| StripperRaoul a răspuns:

Ia gainer MASS nu ti o zis nimeni,? Pt masa musculara si cresterea on greutate rapid

| ZeulMuschilor a răspuns:

Daca vrei sa te faci mare renunti la abdomen si mananci minim 3500calorii pe zi