| BroFrt a întrebat:

Am 17 ani si aș dori ca din toamna sa ma apuc de sala. Eu am o constitutie cat de cat atletica, dar doresc mult mai mult. Ceea ce ma deranjeaza cel mai mult este grasimea care se acumuleaza pe burta. Cum pot scapa de grasime si dupa ce trebuie sa fac ca sa am un abdomen plat. Si bineînteles ce alimente nu ar trebui sa consum. Am nevoie de niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| thedealer a răspuns:

Salut! Vad ca te intereseaza mai mult cum sa arzi din grasimea de pe abdomen (asa numitul "belly fat"). Ceea ce trebuie sa faci este sa-ti calculezi toate caloriile timp de o saptamana si sa vezi cu aproximatie cate calorii consumi pe zi. Odata ce ai aflat acest numar de calorii zilnic, te uiti si daca greutatea ta corporala ramane la fel sau se schimba. Daca ramane la fel, scade 400-500 de calorii din totalul zilnic calculat.Cum faci asta? N-ai nevoie sa faci "abdomen", ci sa scazi pur si simplu din numarul de calorii, atat! A, si daca vrei sa te perfectionezi ar trebui sa ai si un antrenament cu greutati la sala. (minim 4 zile)

1 răspuns:
| andreispeed250 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti faci abonament si sa iti intrebi antrenorul.