| alexandru122142341 a întrebat:

am 18 ani si 1, 73 61 de kg si vreau sa ma apuc de sala ce supliment este bun pentru mine sa castig 5 -6 kg intr-o luna Weider Giant Mega Mass4000 este mai bun ca dymatize super mass gainer? sau dymatize elite mass gainer si cu o creatina weider 240 de capsule dau funda precizez ca mananc 3 mese pe zi.

3 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Dacă ești ectomorf - alege suplimentele bogate în carbohidrați.
Daca ești endomorf sau mezzomorf alege suplimentele mai bogate în proteine.
Culmea. Eu am 32 de ani și am FIX înălțimea și greutatea ta. (la vârsta mea ma consider slăbănog).
Asadar și tu fiind slăbuț, alege suplimentele bogate în carbohidrați. (important este sa nu iti pice greu la stomac - nu toată lumea are o digestie bună).

| alexandru122142341 explică (pentru SaveTheNature):

Daa stiu dar eu sunt asa facut. nu par asa slab dar vreau sa ajung si eu pe la 75 pana in vara

| DennisW a răspuns:

5-6 kg intr-o luna e ceva de domeniul SF. Daca, prin minune, ai reusi asa ceva, ar avea CU SIGURANTA urmari foarte grave pentru sanatate.
Ar fi bine sa urmaresti un kilogram de fibra musculara pe luna, este mult mai realist si mai sanatos.