| lapusea a întrebat:

Am asa o intrebare: Bowling-ul e sport?

Răspuns Câştigător
| LoOvE a răspuns:

Owlingul este un sport în care jucătorii încearcă să obțină puncte rostogolind o bilă pe o suprafață plană (de obicei de lemn sau sintetică), fie într-un număr de jaloane, fie în alte bile-țintă.[1] Există mai multe varietăți de bowling, unul dintre cel mai recente și populare (mai ales în Statele Unite ale Americii) fiind cel cu 10 jaloane.

3 răspunsuri:
| GothicTiamat a răspuns:

Da, de ce sa nu fie sport?

| alexralu34 a răspuns:

Da este un sport, ceva mai relaxant dar tot un sport

| Madalinaaaaaaaa a răspuns:

Nu cred ca este un sportbig grin Este o activitate care o faci in timpul liberwinking