| ilye2000 a întrebat:

Am doua intrebari: 1.Am 14 ani si vreau sa ma apuc de fotbal, se merita sau trebuia sa incep mai demult (am jucat cu prietenii mult si sunt mai bun ca toti. Am sut bun, imi depasesc adversarii foarte usor, am inteligenta in joc si am viteza. A 2-a intrebare:Ce avantaje ai daca te apuci de fotbal la 7 ani spre exemplu(o varsta mai frageda). Dau funda raspunsului care ma va ajuta cel mai mult.

Răspuns Câştigător
| bettybetty a răspuns:

Apucandute mai tanar de fotbal castigi experienta, dezvoltare fizica, cat si mintala, dar daca zici ca tu ai talent si te pricepi si vrei sa joci, care e problema? apucate caci nu se stie poate ajungi un bun fotbalist

3 răspunsuri:
| PreaTareღ a răspuns:

1.
Se merita, exerseaza

2. Daca face fotbal de la o varsta mai mica are mai multa experienta

| EchoDemon a răspuns:

Gastigi experienta si e bine sa practici un sport

| Darius_Dragomir_1975 a răspuns:

In primul rand daca esti bun si vrei sa ajungi fotbalist du-te din prima la o scoala mai mare de fotbal ca sa avasezi mai rapid.
daca te duci la varsta asta la un club mai slab nu prea o sa ai viitor(poate vei ajunge fotbalist la echipa satului)
Daca te duci la 7 ani sau la o varsta ma frageda inveti mult mai multe si deja la o varsta mai mare(14-17) poti sa ajungi la ceva echipa mai mare de juniori